تبلیغات

شهر زیبای وانادزور سومین عمارت بزرگ ارمنستان است که مرکز استان لوری تو بخش شمالی کشور می بو . این آبادانی در 128 کیلومتری خصلت ایروان ثبات دارد . این آبادانی در واحد زمان ( روز 1979 در بهروزی شوروی برفراز رسمیت متمایز شد.  این آبادانی دارای محیطی زیبا شوربا مرکز آبادانی برنامه ریزی شده بسیار نادیده است و طولانی کارخانه های شیمیایی تو دوران اختر شوروی فروریخته شدند و داخل دره پایین عمران ده بنا نهاده شدند.


ارمنستان در یک نگاه


منطقه امروزی وانادزور پیدا کردن عصر آلیاژ مس و قلع حل و تجزیه شده است .  در ط.ل پادشاهی باستانی ارمنستان این منطقه بخشی باز یافتن تاشیر کانتون اندر نظر متاثر می شد. بنابرین از آن توسط طایفه های اشکانی و سلجوقی موسسه می شد . درون سال 1801 این منطقه به عنوان یکی دوباره پیدا کردن مناطق دفاعی استراتژیک علیه ایران تبدیل گردید.


شهر زیبای وانادزور دارای تموز های خنک اخلاص زمستان های نسبتا خفیف می باشد. محنت چنین این دهات دارای یک علاقه گیاه شناسی گسترده داخل جنوب غربی این شهر است که به نشانی یکی دوباره یافتن و گم کردن 5 پارک گیاه شناسی ارمنستان شناخته شده است.


وانادزور دارای چندین رگه باستانی پیدا کردن جمله کوهپایه ماشوتات که به دوست شدن 4 قبل باز یافتن میلاد مسدود و آزاد می گردد می باشد. موزه دیرین شناسی لوری پامباک نیز پهلو تاریخ  سال 1938 برمی گردد. شادی چنین این روستا مرکز فرهنگی استان لوری می باشد. گیوه های صناعت بسیاری تو این آبادی دایر شده است . طبق شمار استقصا سال 2016 دهکده وانادزور دارای 4 کتابخانه عمومی صداقت 4 کتابخانه کودک می باشد.


شهر وانادزور یکی از دهکده های کشور ارمنستان است.این روستا از نظر صحنه و جمعیت ، سومین عمارت بزرگ کشور ارمنستان می شمه که درون شمال این کشور نو و قدیم اتفاق می رایحه و داخل فاصله ۱۲۸ کیلومتری از لمحه واقع می باشد.طبق  آخرین شمار استقصا گرفته شده داخل سال ۲۰۱۱ ، وانادزور ۸۶,۱۹۹ فرد تعداد جمعیت دارد که داخل مساحت ۲۵٫۱ کیلومتر مربعی این آبادی زندگی می کنند.


نام وانادزور دوباره یافتن و گم کردن سال ۱۹۹۳ به بعد به این دهات نهاده شد و نزد گذشته از نفس تا سنه پایه ۱۹۳۵ نام این ولایت قره کلیسا بوده و دوباره به دست آوردن ۱۹۳۵ حتا ۱۹۹۳ حیثیت این آبادانی کیراواکان بوده است.شهر وانادزور دوباره به دست آوردن نظر اب و هوایی یک دنج گاه عالی برای توریست ها صفا گردشگران تبر ارمنستان می عطر و کلبه خیر و دنج گاه های موود تابستانی درون وانادزور بسیار ندا دارند.شهر وانادزور در استان لوری تثبیت دارد که مرکز همین استان نیز می باشد.


وانادزور دارای حاصل ۴۶۷۴ متری دوباره یافتن و گم کردن سطح دریا می ریح که در دره جیحون پامباک اسکان داشته و پادرمیانی کوه های زیادی تو اطرافش تسلط شده است.تحقیقات و نو شناسی آرم دهنده این است که زندگی اندر این عمران ده به عهد احوال برنز مسدود و آزاد می گردد.


شهر وانادزور دارای میانه دمای ۴ جایگاه سانتی گراد می نفحه و دمای آن  اندر تابستان ها صدر در حدودا ۲۰ الی ۲۶ درجه سانتی گراد رنج ممکن است برسد صمیمیت دارای میانه بارندگی ۶۵۰ میلی چهارده گره می باشد.


اطلاعات واحه وانادزور » شیوه فنی و پیشرفت


از سیر پیشرف نیز باید گفتگو که در سال ۱۹۴۰ میلادی تو این دهکده فعالیت های وسیع صنعتی بدو گردیده و درون واقع بزرگترین کارخانه ها صنعتی درون این شهر واقع بودند.همچنین اولین کارخانه شیمیایی نیز تو این دهکده بنا شد و بدایت به فعالیت نمود.همچنین اندر این شهر دو دانشگاه باارزش فعالیت دارند که دانشگاه های دولتی وانادزور بی آلایشی بین المللی ارمنستان می باشند صمیمیت همچنین کارگزاری خبرگزاری ای باز یافتن دانشگاه دولتی ایروان نیز تو این روستا قرار دارد.از طرفی شادی این شهر بعنوان یک دهات گردشگری درون کشور ارمنستان دارای امکانات تفریحی وسیع تزکیه هتل های مدرنی جهت اقامت توریست ها دارد صداقت همچنین وا جاده ها مبصر بزرگ تر و راه حدید زنجیر به آبادانی های مبصر بزرگ تر دیگر کشور ارمنستان طرز دارد.


اطلاعات شهر وانادزور » جاذبه گردشگری  • پارک سایات نوا

  • کلیسای قدیمی ام مقدس (یا همان قره کلیسا)

  • تپه های ماشتوتس

  • موزه استپان زارویان

  • پارک اصلی ولایت وانادزور

  • باغ گیاه شناسی دهات وانادزور

  • و…


شهر وانادزور با عمارت های زیر خواهرخواندگی دارد :  • شهر پاسادنا کشور آمریکا (از واحد زمان ( روز ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر باتومی کشور گرجستان (از عام ۲۰۰۶ میلادی)

  • شهر Bagneux کشور غرب (از سال ۱۹۹۲ میلادی)

  • شهر Podolsk کشور روسیه(از سنه پایه ۱۹۹۲ میلادی)


 


 

+ نوشته شده توسط Amlakia در جمعه، ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۰ بعد از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha