تبلیغات
به رپرتاژ مشرق، دم خرید خانه، ملک یا ساختمان نکات بسیار مهمی هویت عرضه دارد که برخی از آنها را به فاعل خلاصه و حکم وار برشمردهایم، این موارد را باب مواقع خرید نادیده نگیرید .به هزینههایی که ممکن است فصل خرید هستی نفس داشته باشد توجه داشته باشید همتا هزینه سند، دفتر ضبط اسناد، پایان کار، مالیات و کیسیون املاک.مادهها و تبصرههای متن میثاق و مبایعه مراسله خرید را دقیق بخوانید. توجه به پایداری و وثاقت و سستی سازه ساختمان در برابر حوادث طبیعی و... داشته باشید.قبل از اینکه برای بازدید ملک یا آپارتمانی بروید به تعداد واحدهای کل ساختمان توجه کنید. چنانچه میخواهید از مشکلات مدیریت ساختمان چرخه بمانید، تعداد مطلوب ۱۵ تا ۳۰ وحید است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را قایم کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهروها خواهد شد. به تعداد واحدها دروازه اندر هر طبقه نیز توجه کنید تعداد واحدهای موجود درب هرطبقه نیز اهمیت دارد. مخصوصاٌ گر واحدها داخل هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند و درب آنها نزدیک به هم نیرنگ ساز شود. بهترین حالت مدخل سرپوش مورد آپارتمانهای چند واحدی درون یک طبقه، آپارتمانهای مقابل همچنین و یا نیم طبقه است. حتماً شکل ایده طایفه آن است که سر پشه دره هر طبقه یک وحید باشد یا حداقل همه واحد دروازه اندر هر طبقه راهروی مخصوص به خود را داشته باشد.حصول اطمینان از عدم اتلاف انرژی در ساختمان زیرا اتلاف انرژی به مرور زمان برای شما هزینههای زیادی خواهد داشت. از ضد صوت بودن یا راههای کاهش ورود صدا به داخل ساختمان اطمینان حاصل کنید.بازدید ملک یا ساختمان مورد نظر در چندین نوبت شبانه روز برای اطمینان از دید، نوردهی و عوامل محیطی دیگر مهم است.
توجه به کیفیت ضروریترین مایع زندگی یعنی آب مصرفی و آشامیدنی منطقه داشته باشید. توجه به فشار برق و میزان کیفیت روشنایی، سیم کشی ها و مانند اینها داشته باشید.
اگر قرار باشد فضایی بیشتر از بقیه نورگیرتر باشد بهتر است این فضا اتاق خوابها و نشمین باشند. چون بیشتر ساعت عمرمان را در طول شبانه روز در این منطقه از منزل میگذرانیم و در مورد نور آشپزخانه هم دقت کنیم. بهتر است پنجرهای از خانه یا حداقل نورگیر ساختمان در آشپزخانه وجود داشته باشد.
به جنس کفپوشها دقت کنید.کابینتهایmdf در مقایسه با سایر انواع کابینتها دوامی بیشتر همراه با زیبایی کافی دارند و میتوانید در آشپزخانههای مدرن آنها را ببینید. مراقب باشید که تعداد کابینتها و قرار گیری آنها مناسب باشد.

به جنس پوشش دیوارها نیز توجه کنید. اگر رنگ استفاده شده، قابل شستشو باشد تا چند سال از رنگ آمیزی و دردسرهای آن در امان هستید.لولههای فاضلاب و آب بهتر است از جنس چدن و یا لوله پولیکای فشار قوی انتخاب شده باشد تا احتمال صدمه به آنها کمتر باشد. وجود بالکن یکی از چیزهایی است که ابتدا چندان مهم تلقی نمیشود اما به تدریج به اهمیت آن پی میبرید. فواید و موارد استفاده بالکن بسیار است از خشک کردن لباسها گرفته، تا گذاشتن دبههای ترشی و همین طور نشستن و چای خوردن. انباری هم یکی از ضروریات یک خانه مسکونی مطلوب است.توجه به فشار گاز و کیفیت و چگونگی لوله کشی گاز در داخل ساختمان.وجه به کیفیت وچگونگی لوله کشی آب در داخل ساختمان.
حصول اطمینان از نبود آلودگی صوتی و جلوگیری از انتقال صدا از بیرون به داخل ساختمان واز واحدی به واحد دیگر در ساختمان.

رعایت اصولی که موجب تأمین بهداشت و رفاه وآسایش ساکنان ساختمان میشود مانند طراحی درست پلان، پنجرهها، نورگیرها و...تحقیقات محلی برای اطمینان از امنیت و رفتارهای محیطی افراد محله. حصول اطمینان از رعایت نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان. توجه به موارد دفع زباله و شیوههای دفع زباله مانند شوتینگ زباله در برجها.حصول اطمینان از رعایت نکات مربوط به حفظ محیط زیست و ممانعت از ایجاد آلودگیهای زیست محیطی.

توجه به کیفیت و چگونگی نصب دربهای ورودی، خروجی و داخلی.حصول اطمینان از طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای رطوبتی.طراحی درست و اجرای صحیح عایقکاریهای حرارتی، به منظور جلوگیری از تبادل حرارت. حصول اطمینان از ایمن بودن ساختمان در مقابل آتش سوزی. تعبیه وسایل اطفای حریق، بسته به مورد از نصب کپسول تا لوله کشی اطفای حریق.پیش بینی هشدار دهندههای مورد نیاز در ساختمان برای اعلام خطر به ساکنان در زمانهای بروز خطر.

در شهرهای بزرگ اغلب مجبوریم آپارتمانهای واقع شده در ساختمانهای چند واحدی و بلندمرتبه را برای سکونت انتخاب کنیم. در این صورت ممکن است بین افراد مختلف خانواده در مورد اینکه کدام طبقه مناسبتر است، اختلاف نظر پیش آید.اگر به سروصدا حساس هستید و نمیخواهید به هیچ عنوان زمانهای حیاتی استراحت در منزل را از دست بدهید بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید چون سروصدای خودروها در پارکینگ و نیز دود آنها، این امکان را از شما خواهد گرفت.


سعی کنید به طبقات بالاتر بروید که مناظر زیباتری را نیز میتوانید از پنجرهها تماشا کنید. ولیکن طبقات عاقبت نروید چرا که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد. مشکلات مناسب به پشت بام، بیشترین خرابکاری را باب طبقه آخر به بار میآورند. طبقات بالاتر یک مشکل دیگر بازهم دارند و لمحه اینکه امکان هزیمت اظطراری در موقع زلزله و اخگر سوزی احتمالی، کمتر خواهد بود. به پارکینگها توجه کنید. وضعیت پارکینگ باید به نحوی باشد که کل خودرو طوری آرامش بگیرد که مزاحم توقف خودروهای همسایگان دیگر نباشد و ورود وخروج به حین به سهولت امکان پذیر باشد. مسلماً ولو در ورودی پارکینگ از نوع کنترل از راه سیکل باشد، ایمنتر است. عامل فقط درب راحتی نیرنگ ساز و بسته کردن درون نیست متاسفانه سرقت خودروها مدخل سرپوش هنگامی که شوفر به ترس بستن داخل پیاده شده، دستور شایعی است.


روش های نوین طراحی داخلی


اگر مدخل سرپوش این روزها با قیمتهای سرسام آور مسکن ناگزیر به زندگی داخل خانه های 40 تا 60 متری هستین، بهتر از هر کسی میدونین دکوراسیون داخلی مناسب یک امر ضروری هست. چرا که در محیط کوچکی باید تمام شرایط و فضاهای لازم زندگی کامل رو فراهم کنیم و یا نتونیم منزلمون رو همایون ابتهاج چیدمان کنیم هیچ وقفه از زندگی حظ نمیبریم.خونه ای که صلحجویی رو محفوظ آمین گویی نکنه رو نمیشه خونه نامید، بلکه تنها سرپناهی برای در امان بودن و زنده موندن هستاولین و مهمترین کنه در دکوراسیون داخلی سلیقه شخصی و روحیات شما و خانوادتون هست. چون شمایید که قراره بیشتر عمرتون رو تو اون سپری کنین.در این امر کاربرد فضایی که تصمیم به دکوراسیون کردنش گرفتید حتی خیلی مهمه. مثلا نمیشه نوری که برای نشیمن درب نظر میگیرین با آشپزخونه یکی باشه.طراحی داخلی حاوی تمام عناصر موجود سر پشه دره فضای باطن ساختمان مثل فرم، بافت، رنگ، نور، دیوارها و عناصر تزیینی مثل مبلمان هست که باید به شیزه ای کنار بازهم چیده بشن که نه تنها حیاط زیبا و دلنشین باشه، که حس راحت و امنیت روهم که لازمه فضای مسکونی هست فراهم کنه.این موضوعات خیلی وسیع هستن ولی میخوام سعی کنیم تا اونجایی که ممکنه فضای خونمون وجه پررویی بهبود بدیم و هرچه که میشه دلنشین ترش کنیم.
زمینه در دکوراسیون داخلی و به خصوص دکوراسیون پذیرایی خیلی مهم هست.اینکه ما چه زمینه ای رو برای مبلمانمون انتخاب میکنیم در بهتر جلوه کردن اونها خیلی موثره.دیوارها و کف در واقع زمینه تزیینات ما هستن. که معمولا باید رنگ متضادی از مبلمان داشته باشن. البته این نکته رو هم در نظر بگیریم که دیوار و کف به هیچ وجه نباید همرنگ باشن. چراکه یکنواختی بیش از حدی ایجاد میکنه که خودش باعث کسلی میشه.

تابلو ها باز میتونن مکملهای خوبی برای فضای دکوراسیون پذیرایی ما باشن. بهتر اینه که گون تابلو با یکی از مبلمان ها تناسب رنگی داشته باشه.این رخ هم در نظر داشته باشیم که تابلوها نباید عنصر اضافی دکوراسیون ما باشن، بلکه همونطور که گفتم باید مکمل باشن. یعنی ولو تابلویی رو از روی دیوار برداریم احساس خالی بودن جاش رو عاطفه حس کنیم، لا اینکه با برداشتنش حس کنیم حیاط سبکتر شده. قالب و محتوا تابلو ها هم مهمه. یقیناً انتخاب مبارک این شکل کاملا بستگی به شکل دیوارها داره.


نور هم به جلوه بیشتر دکوراسیون پذیرایی داخلیمون کمک میکنه. شدت نور در فضاهای مختلف باید متعادل باشه. نه اونقدر یکنواخت باشه که احساس خواب آلودگی و کسلی و عدم پویایی بده و نه اونقدر سایه روشن ایجاد کنیم که چشم خسته بشه. برای این کار میشه از چراغهای پایه دار یا آباژور استفاده کرد. همچنین بهتره لامپها به صورت عریان نور دهی نکنن و نور کاملا مستقیم نباشه. چرا که باعث خیرگی چشم میشه.
+ نوشته شده توسط Amlakia در شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶ بعد از ظهر، یک بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha