تبلیغات

آپاران که حیثیت قبلی لمحه باش آپاران بوده است ولایت کوچکی تو استان آراکاستون واقع اندر کشور ارمنستان می باشد.گویا نام شهر آپارن دوباره پیدا کردن واژه ارمنی  آپارانک پهلو معنای قلعه سلطنتی غمگین شده است.این واحه در اوج ۱۸۸۰ متری از سطح دریا قرار دارد و معیار جمعیت آن ۶۶۰۰ نفر بر آورد شده است. فاصله آبادانی آپاران تا اینکه ایروان بندها ۵۰ کیلومتر می باشد.
درون این عمارت ارامنه و مسلماً تعداد بسیار کمی دوباره به دست آوردن قومیت کرد محنت زندگی می کنند.یکی دوباره یافتن و گم کردن قدیمی ترین کلیسا های منطقه کوهستانی ارمنستان که مربوط روی قرن چهارم میلادی می باشد در این دهکده واقع شده است.همچنین روستا آپاران محل آونگ معروف آغوش علیه قشون ترکیه در ۲۱ می ۱۹۱۸ است، این بلوا بر علیه جمهوری تازه رهایش یافته ارمنستان روی گرفت.
وضعیت آب و هوای ارمنستان


اطلاعات شهر آپاران ارمنستان » شرایط عرق و هوایی


متوسط دمای هوا داخل این دهکده در زمستان -۷درجه و داخل تابستان ۱۸ ساق سانتی گراد می باشد. این آبادانی دارای عرق و هوای نیمه خشک و عنین است و ارزش بارش باران سالیانه طرفه العین ۴۵۰ تا  ۶۰۰میلیمتر است.همچنین این دهات در رفعت ۱۸۸۰ متری پیدا کردن سطح دریا جایگیری دارد.
شرایط فرهنگی- اجتماعی آبادانی آپاران
این آبادی علاوه کنار بنده داشتن سه دبستان عمومی دارای یک آموشگاه تخصصی نیز درزمینه موسیقی می باشد.
پیدا کردن جمله صنلیع دستی این ناحیه می ____________تدارک به اسباب و منظره فرش تمثیل کرد؛ آپاران یکی دوباره پیدا کردن مراکز مهم تولید محصولات لبنی اندر ارمنستان می باشد. اندر میان کس ارمنستان آپارانی نی و بله به نشانی مردم شوخ طبع شناخته شده اند.
ملاحت و دافعه های توریستی دهکده آپاران نفع علیه و له روی بالا و شرح زیر می باشد:
بنای یادبود گوشوار آویخته آپاران که درون سال ۱۹۷۸ بنیادگر شده است.
کلیسای صلیب مبرا که داخل قرن ۴ مصنوع و آفریدگار شده است.
قبر عمومی نزدیک بنای یاد نیستی آپاران می باشد.
پارک الفبای ارمنی مخیتار اذن زاویه .
دوباره یافتن و گم کردن این روارمنستان همه ساله تور آپاران را برگزار می کند.توریست ها باز یافتن مناظر و آزادراه های زیبای این روستا لذت خواهند برد.

+ نوشته شده توسط Amlakia در جمعه، ۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲:۴۵ قبل از ظهر، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: درباره ارمنستان
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha